هفته منتهی به 16 مارس 2018

  ایالات متحده: یورو: ژاپن: انگلستان: کانادا: استرالیا: نیوزلند:

اخبار مهم هفته آینده

نشست کمیته FOMC فدرال رزرو ایالات متحده

چهارشنبه شب این هفته نشست بسیار مهم کمیته بازار باز فدرال رزرو ایالات متحده برگزار می شود. این نشست از چند جهت حائز اهمیت است از جمله اینکه برای نخستین بار مدیریت جلسه را آقای جرومی پاول رییس جدید FOMC بر عهده خواهدداشت و دیگری اینکه همراه با بیانیه، گزارش موسوم به Dot Plot و نیز کنفرانس خبری پاول نیز انجام خواهدشد. پیش بینی بازار افزایش نرخ بهره به سطح 1.75% می باشد ولی آنچه مهم است مسیر برآوردی اقتصاد آمریکا و نرخ بهره مطلوب از سوی فدرال رزرو می باشد.

نشست RBNZ

تنها ساعتی پس از نشست FOMC، رزروبانک نیوزیلند نیز نشست مهمی را برگزار خواهدنمود. پیش بینی بازار بدون تغییر ماندن نرخ های بهره در سطح 1.75% می باشد اما آنچه اهمیت بیشتری دارد لحن و محتوای بیانیه RBNZ در خصوص اقتصاد نیوزیلند و نرخ برابری NZD در بازار جهانی تبادلات ارزی می باشد.

نشست BOE

عصر پنجشنبه این هفته نشست بانک انگلستان برگزار می شود که از اهمیت بالایی برخوردار است. گزارش های تورمی اخیر نشانگر صحت تحلیل مقامات بانک انگلستان دال بر کاهش شتاب رشد تورم در اقتصاد این کشور می باشد و لذا انتظار می رود که اعضای کمیته MPC بانک انگلستان با لحن محافظه کارانه تری در خصوص مسیر افزایش تدریجی نرخ های بهره در این کشور صحبت کنند که طبیعتاً تضعیف پوند را در پی خواهدداشت.