هفته منتهی به 30 مارس 2018

ایالات متحده: یورو: ژاپن: انگلستان: کانادا: استرالیا: نیوزلند: اخبار مهم هفته آینده

  • گزارش مشاغل بخش غیرکشاورزی ایالات متحده

روز جمعه این هفته گزارش مهم موسوم به NFP منتشر می شود که همواره موجد نوسانات شدیدی در بازارهای جهانی تبادلات ارزی می گردد. باز هم تمرکز اصلی بازار نه روی میزان مشاغل ایجادشده و نرخ بیکاری بلکه روی میزان رشد دستمزدها است و در صورتی که این میزان رشد مطابق با دیدگاه بازار معادل 0.3% ماهانه باشد و در مقیاس سالانه نیز از 2.6% تجاوز کند، شاهد تقویت دلار و ریزش بازارهای سهام و کالا خواهیم بود. در غیر این صورت کماکان وضعیت رنج و بدون روند حاکم بر کراسهای دلاری تداوم خواهدیافت.

  • نشست RBA

صبح سه شنبه هفته جاری نشست رزروبانک استرالیا برگزار می شود. انتظار می رود که نرخ بهره در سطح 1.5% باقی بماند اما بازار به دنبال یافتن سرنخ هایی در خصوص دیدگاه RBA نسبت به افت اخیر نرخ برابری AUD و تحولات مربوط به جنگ تجاری و پیآمدهای آن خواهدبود.

  • گزارش های PMI موسسه ISM

روزهای دوشنبه و چهارشنبه این هفته گزارش های PMI موسسه قدیمی ISM منتشر می شود که از اهمیت بالایی در راستای سنجش وضعیت عمومی کسب و کارها برخوردار هستند. اخیراً اغلب گزارش های منتشره از حوزه آمریکا نشانگر تداوم رشد و رونق اقتصادی به ویژه در بخش کارخانه ای این کشور بوده اند و انتظار می رود که گزارش های این هفته نیز موید ادامه همین روند البته با شتابی کمتر باشند.