هفته منتهی به 20 آوریل 2018

  ایالات متحده: یورو: ژاپن: انگلستان: کانادا: استرالیا: نیوزلند:

اخبار مهم هفته آینده

گزارش رشد GDP آمریکا

جمعه این هفته گزارش بسیار رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا در 3-ماهه نخست سال جاری میلادی منتشر خواهدشد. در 3-ماهه پایانی سال 2017 اقتصاد آمریکا نرخ رشد بسیار مناسب 2.9 درصدی را تجربه نمود و این بار پیش بینی می شود که از شتاب رشد اقتصادی کاسته شده و این عدد به سطح 2% برسد.

نشست BOJ

صبح جمعه این هفته نشست بسیار مهم بانک مرکزی ژاپن برگزار می شود. در هفته های اخیر به صورت آشکار از شتاب رشد تورم در ژاپن کاسته شده و در عوض چالش های جدیدی پیش روی اقتصاد ژاپن قرار گرفته است که از آن جمله می توان به بحث جنگ های تجاری و حساسیت دولت ترامپ روی مازاد تراز تجاری سنگین ژاپن در روابطش با آمریکا اشاره نمود. بایستی ببینیم که واکنش مقامات BOJ به این تحولات چگونه خواهدبود. نظر ما این است که این بانک مجدداً بر ادامه پرقدرت سیاست تسهیل پولی تا تحقق هدف تورم 2 درصدی اش تاکید کند که منجر به ضعف ین خواهدشد.

نشست ECB

پنجشنبه این هفته نشست بانک مرکزی اروپا برگزار خواهدشد. در هفته های اخیر تقریباً همه گزارش ها و رویدادهای اقتصادی حوزه یورو پایین تر از انتظارات بازار بوده اند و این مسئله می تواند به همراه افت تورم باعث تقویت مواضع اعضای Dovish شورای رهبری بانک مرکزی اروپا گردد. در صورت اشاره به ضعف داده های اقتصادی، شاهد تضعیف بیشتر یورو در برابر دلار خواهیم بود.