هفته منتهی به 25 می 2018

  ایالات متحده:یورو:ژاپن: انگلستان: کانادا: استرالیا: نیوزلند:

اخبار مهم هفته آینده

  • گزارش NFP ماه می

روز جمعه این هفته گزارش مشاغل بخش غیرکشاورزی ایالات متحده منتشر می شود که از اهمیت بالایی برخوردار است. تمرکز بازار همچون گزارشهای پیشین روی بحث رشد دستمزدها خواهدبود که پیش بینی می شود در مقیاس ماهانه 0.3% رشد نشان بدهد. نرخ بیکاری نیز پیش بینی شده که در سطح بسیار پایین 3.9% باقی بماند. در صورت عدم افزایش 0.3 درصدی دستمزدها انتظار تثبیت آغاز یک اصلاح نزولی جدی در شاخص دلار را خواهیم داشت.

  • برآورد دوم از نرخ رشد GDP آمریکا در 3-ماهه نخست امسال

چهارشنبه این هفته برآورد دوم از نرخ رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا در 3-ماهه نخست سال جاری منتشر می شود. پیش بینی می شود که این بار نیز همچون گزارش اولیه شاهد ثبت نرخ رشد 2.3 درصدی باشیم و طبیعتاً هر گونه انحراف معنی داری از این عدد می تواند موجد نوسانات روی دلار و ارزهای مقابل آن باشد.

  • نشست بانک مرکزی کانادا

چهارشنبه این هفته نشست مهم بانک مرکزی کانادا برگزار می شود. در روزهای اخیر به دلیل تقویت دوباره نگرانی ها در خصوص سرنوشت پیمان NAFTA به ویژه پس از احتمال اعمال تعرفه 25 درصدی روی خودروهای وارداتی از سوی دولت ترامپ، دلار کانادا با ضعف شدیدی روبرو شده و از سوی دیگر به نظر می رسد که نفت نیز در پی فروپاشی احتمالی اتحاد نفتی اوپک با روسیه و شرکاء روند نزولی خود را آغاز کرده باشد. بایستی که این تحولات در مواضع و برنامه های BOC چه تغییر و تحولاتی ایجاد خواهدنمود.