عوامل موثر بر گفتمان حاکم بر بازارهای مالی در هفته پیش رو

 

جنگ تجاری میان آمریکا و چین

هفته گذشته دور بعدی مذاکرات آمریکا و چین در حوزه مسائل تجاری آغاز شد که توییت های ترامپ نشان از موفقیت اولیه این مذاکرات دارد. گفته می شود که ترامپ با تمدید مهلت اعمال دوباره تعرفه ها ضد واردات از چین موافقت کرده و لذا فعلاً بازارها به روند مذاکرات خوش بین هستند.

مسائل Brexit

در نشست هفته گذشته پارلمان بریتانیا هیچ نتیجه قطعی حاصل نشد و خانم ترزا می باز هم در جلب نظر مثبت اعضای پارلمان این کشور ناکام ماند. موضوع اصلی اختلافات بحث وضعیت مرزهای ایرلند پس از جدایی بریتانیا از اروپاست و تا کنون هیچ راه حلی که مورد توافق همه طرف ها باشد به دست نیامده است.

بحران بودجه ساخت دیوار مرزی با مکزیک

سرانجام ترامپ موفق شد که بخشی از بودجه لازم برای ساخت دیوار مرزی مکزیک را دریافت کند و همزمان حالت فوق العاده نیز اعلام کرد که باعث می شود وی بتواند به باقی بودجه لازم برای ساخت دیوار نیز دست یابد. اما دموکراتها اعلام کرده اند که با این حرکت ترامپ مخالف بوده و به مبارزه با ترامپ برخواهندخواست.

گزارشهای مهم هفته پیش رو

 

انتشار جزئیات نشست اخیر FOMC

چهارشنبه شب این هفته جزئیات نشست اخیر کمیته FOMC فدرال رزرو منتشر می شود. بازارها مشتاق هستند تا از روند مذاکرات اعضاء کمیته و شدت و میزان نگرانی آنها در خصوص وضعیت اقتصاد آمریکا اطلاع پیدا کنند.

گزارش فصلی رشد دستمزدها در استرالیا

چهارشنبه این هفته گزارش مهم رشد دستمزدها در استرالیا منتشر می شود که برای RBA از اهمیت بالایی برخوردار است. مقامات این بانک در آخرین نشست خود اعلام کردند که یکی از مهمترین فاکتورهایی که می تواند مرز بین رشد مناسب اقتصادی و یا رکود اقتصادی را تعیین کند، شتاب رشد دستمزدها و نتیجتاً درآمدها در استرالیا است و لذا این گزارش از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

گزارش سفارش کالاهای بادوام آمریکا

روز پنجشنبه این هفته گزارش سفارش کالاهای بادوام آمریکا منتشر می شود و با توجه به گزارش ضعیف خرده فروشی هفته گذشته، بازارها با حساسیت به دنبال این هستند که ببینند آیا براستی یک ضربه اساسی به روند رشد مصرف داخلی در آمریکا وارد شده و یا یا اینکه گزارش ضعیف هفته گذشته صرفاً یک اتفاق ناشی از اخلال در داده ها به دلیل تعطیلی دولت فدرال بوده است.