این هسته خدماتی است كه ما به مشتریانمان ارائه می كنیم. از تحلیل بنیادین اخبار و گزارش های مهم اقتصادی در بازه های روزانه و هفتگی گرفته تا تحلیل تکنیکال جفت ارزهای اصلی، كالاها و شاخص های سهام و از تحلیل احساسات حاكم بر بازار تا تحلیل الگوهای شمعی در تایم فریم هفتگی؛ ما می خواهیم شما بدانید كه هیچ جنبه ای از تحلیل بازار نیست كه از آن در خدمات تحلیلی ما غفلت شده باشد.DTA - تحلیل تکنیکال روزانه

این پایه ای ترین محصول تحلیلی ماست. هر روز بین ساعت 6 تا 7 (به وقت GMT) پوشش جامع تحلیلی از بازارهای زیر را دریافت خواهید نمود:

  •  28 جفت ارز
  • فلزات گران بها (طلا و نقره)
  • 2 شاخص اصلی بازارهای سهام (Dow Jones, DAX)
  • نفت خام
  • بیت کوین


در تحلیل تکنیکال روزانه ما با ترکیب رویکردهای تحلیل تکنیکال کلاسیک، امواج الیوت و الگوهای هارمونیک یک دیدگاه تکنیکال جامع و در عین حال دقیق را در خصوص بازارهای تحت پوشش مان در اختیار شما می گذاریم.

در DTA، شما درخواهید یافت که به ندرت اهداف تعیین شده و یا نقاط بی اعتباری تحلیل ها دچار تغییرات روزانه می شوند. کیفیت این تحلیل ها وقتی افزایش می یابد که یک الگوی شمعی آشکار و قابل اتکاء در تایم فریم روزانه شکل بگیرد و تاییدکننده تحلیل های سبک غربی ارائه شده باشد. در بیشتر موارد تحلیل های ارائه شده در تحلیل های تکنیکال روزانه در تایم فریم 4 ساعته انجام می شوند.

 

 

WTA - تحلیل تکنیکال هفتگی

برای پوششن نیازهای تحلیلی آن دسته از معامله گرانی که چشم انداز زمانی بلندتری دارند، بسته WTA یا «تحلیل تکنیکال هفتگی» طراحی شده است. در این بسته، نمودارهای نمادهای هدف ما در تایم فریم روزانه از دید تحلیل کلاسیک، چرخه های زمانی، امواج الیوت و الگوهای هارمونیک مورد بررسی قرار می گیرند و چشم انداز میان مدتی و بلندمدتی این نمادها در اختیار مخاطب قرار می گیرد. محیطی که این تحلیل ها در آن انجام می شود نرم افزار Dynamic Trader بوده و از ابزارهای تحلیل زمانی به وفور در آنها استفاده می شود.


تحلیل تکنیکال هفتگی هر یکشنبه منتشر می شود.

 

 

CRA - تحلیل گزارش COT

کمیسیون معاملات آتی كالاهاي ایالات متحده – موسوم به CFTC – هر جمعه شب گزارش موسوم به COT را منتشر می کند. به محض دریافت این گزارش، ما با استفاده از نرم افزارهای تحلیلی که خودمان تهیه دیده ایم به بررسی آن می پردازیم و پس از انجام تحلیل های مشروح به نتایجی در خصوص حرکات مهم سفته بازان بزرگ در پوزیشن هایشان و در بازارهایی که آن ها را پوشش می دهیم رسیده و پی آمدهای عملی و معاملاتی این تحلیل ها را در قالب بسته CRA - تحلیل گزارش COT –با شما به اشتراک می گذاریم.

مشتریان ما تحلیل گزارش COT را هر یکشنبه دریافت می کنند.

 

 

WCA - تحلیل شمعی هفتگی

الگوهای شمعی می­توانند اطلاعات قابل توجهی در خصوص وضعیت روانشناسی حاکم بر بازیگران بازار در اختیار بگذارند و خصوصاً وقتی که در تایم هفتگی مورد بررسی قرار بگیرند از ارزش فراوانی برخوردار هستند. از آنجایی که جدی ترین و حرفه ای ترین معامله گران تایم فریم هفتگی را به عنوان پنجره اصلی زمانی خود درنظر می گیرند و از آنجا که یک هفته معاملاتی – بر خلاف تایم فریم های پایین تر – دارای قیمت های تقریباً قطعی برای Open و Close می باشد، رصد و بررسی الگوهای شمعی در حال شکل گیری در این تایم فریم از ارزش فراوانی برای هر فرد علاقه مند به تحلیل بازارها برخوردار است.

تحلیل تکنیکال هفتگی هر یکشنبه منتشر می­شود و ما به مشتریان خود توصیه می­کنیم که این تحلیل­ را با تحلیل گزارش COT که آن نیز روی بررسی روانشناسی بازیگران بازار تمرکز دارد، ترکیب و ممزوج نمایند.

 

 

ماهیت پیچیده بازارهای مالی امروز اتخاذ یک رویکرد منعطف در حوزه های تحلیل گری و معامله گری را ضروری ساخته است. با توجه به رشد روزافزون محبوبیت «معاملات پرتعداد خودکار» یا High Frequency Trading در میان معامله گران خرد و کلان، تجهیز شدن به ابزارهای معاملاتی مکانیزه موثر و کارآمد از اهمیتی حیاتی در راستای بقا و ثروت سازی در بازارهای مالی نوین برخوردار است. به منظور در اختیار قرار دادن بهترین و کیفی ترین ابزارهای خودکار تحلیلی و معاملاتی به مخاطبین Cyclical Waves، ما به صورت منظم و پیوسته در حال توسعه اندیکاتورها، اسکریپت ها و اکسپرت های نو و ابتکاری بوده و این محصولات را به صورت رایگان یا با تخفیفات مناسب ارائه می کنیم. شما در این بخش مجموعه وسیعی از برنامه های تهیه شده از سوی تیم برنامه نویسی توانایمان – به مدیریت امین طاهرزاده – را خواهید یافت که برای پاسخ گویی به نیازهای تحلیل گری و معامله گری شما تهیه شده اند؛ از اندیکاتورهای رصد بازار بر حسب معیارهای مختلف – واگرایی ها، روندها، باندهای TMA، محدوده های ATR و ... – تا اسکریپ های بارگذاری سطوح حمایت و مقاومت و نهایتاً اکسپرت های معامله گر خودکار و نیمه خودکاری که دستیار شما در مسیر نقطه یابی، مدیریت پوزیشن ها و نیز مدیریت ریسک خواهندبود.اسکریپت DTT

هر روز صبح بین ساعت 10الی 10:30 به وقت تهران، ما تمپلیت های معاملاتی روزانه - DTT – را برای مشتریان خود بارگذاری میکنیم که در آنها محدوده های مهم حمایت و مقاومت تایم فریم های هفتگی، روزانه، 4-ساعته و 1-ساعته به همراه خانواده روند وکلیه الگوهای تکنیکالی دارای ارزش پیش بینی کنندگی – کلاسیک و هارمونیک –مشخص شده است. با در اختیار داشتن «تمپلیت های معاملاتی روزانه»، مشتریان ما می توانند دیدگاه ما را در خصوص ساختار بازار و مسیر احتمالی آن مشاهده کرده و بر اساس آن اقدام کنند. افزون بر این کلیه وبینارهای زنده معاملاتی ما بر اساس همین تمپلیت های میزبان تحلیل هایمان ارائه شده و پوزیشن گیری های زنده ما نیز بر همین مبنا انجام می شوند.

برای راحتی کار شما در بارگذاری این تمپلیت ها، ما یک اسکریپت كاربردی در اختیارتان می گذاریم که به محض اجرا شدن، همه تمپلیت ها را ظرف چند ثانیه روی صفحه متاتریدر شما بارگذاری می کند. در واقع کل کاری که شما بایستی انجام بدهید، این است که یک فایل Excel را که هر روز در کانال تلگرامی ویژه مشتریانمان بارگذاری می شود، در پوشه مخصوصش در متاتریدرتان کپی کنید و سپس با اسکریپتی که در اختیارتان قرار می گیرد ظرف کمتر از 1 دقیقه به کلیه پارامترهای تحلیل تکنیکال که توسط تیم تحلیلی ما تهیه می شود به صورت زنده دسترسی خواهیدداشت. یکی از کارکردهای این اسکریپت ها پاک کردن سطوح روز قبلی است و در قالب کارکرد دیگر خود، به محض اجرا شدن  همه تمپلیت ها را ظرف چند ثانیه روی صفحه متاتریدر شما بارگذاری می کند.

 

 

اندیکاتور DTT

به عنوان یک مکمل برای سرویس بی همتای ما تحت عنوان «تمپلیت های معاملاتی روزانه» - DTT – تیم برنامه نویسی ما یک اندیکاتور سودمند تهیه کرده است که به صورت اساسی کلیه اطلاعاتی را که می شود از یک ابزار تکنیکالی مکانیزه انتظار داشت به شما منتقل می کند. با در اختیار داشتن اندیکاتور ویژه  DTT، شما با یک نگاه از کلیه داده های تکنیکالی زیر آگاه می شوید:


- وضعیت روند
- محدوده های ATR ماهانه (در تایم 4-ساعته)، هفتگی (در تایم 1-ساعته) و روزانه (در تایم 15-دقیقه)
- پیوت های سالانه، ماهانه، هفتگی و روزانه
- پیوت های کاماریلا
- واگرایی های قیمتی و زمانی
- محدوده زمانی سشن لندن
- کانال های رگرسیون


با در اختیار داشتن داده های گفته شده در بالا، شما می توانید نماد مورد علاقه خود را به صورتی هم کارآ و هم سریع مورد تحلیل قرار دهید که امیدواریم منجر به برگشتن لبه احتمالات در حوزه معامله گری به نفع شما گردد.

با وجودی که ما این اندیکاتور را در قالب بسته ویژه «تمپلیت های معاملاتی روزانه» - DTT – همراه اسکریپ و اکسپرت ویژه این بسته به همراهانمان ارائه می کنیم، اما شما می توانید از این ابزار سودمند به عنوان ابزار کمکی در تحلیل های خودتان بهره ببرید.

 

 

 

DMS Indicator - اندیکاتور دیده بان واگرایی

هر روندی چه جنبشی و چه اصلاحی یک طول عمر مشخص دارد و هر زمان که عدم تعادل عرضه و تقاضا به سمت طرف مخالف به هم بخورد، عمر روند موجود نیز به پایان می رسد. یکی از بهترین ابزارهایی که هشدارهای اتمام روند را به خوبی پیش از روی دادن برگشت روند یا دست کم شروع یک اصلاح مخالف نشان می دهد انواع مختلف «واگرایی ها» هستند. در اندیکاتور دیده بان واگرایی – DMS – ما ابزاری در اختیار شما می گذاریم که 3 نوع واگرایی زمانی یا TD، واگرایی معمولی یا RD و نیز واگرایی مخفی یا HD را برای 28 جفت ارز و نیز طلا و نفت در 4 تایم فریم 4-ساعته، -1-ساعته، 15-دقیقه و 5-دقیقه به نمایش می گذارد.


با تجهیز به این ابزار، شما در موقعیت مناسبی برای تشخیص این مهم خواهیدبود که کدامیک از جفت ارزها مستعد اتمام روند کنونی شان چه جنبشی و چه اصلاحی و شروع یک حرکت جدید در جهت مخالف هستند.

NHNL Screen Indicator - اندیکاتور نمایشگر NHNL

نقاط سقف و کف کندل های روزانه دارای اهمیت تکنیکالی زیادی به عنوان شاخص هایی در شگردهای Breakout  و نیز به عنوان سیگنال های تایید الگوها می باشند. بسیاری از معامله گران پرآوازه، همچون «رابرت ماینر»، فتح سقف یا کف روز گذشته را به عنوان ماشه ای برای پوزیشن گیری در انطباق با تحلیل ها و پلان معاملاتی خود تلقی می کنند. در اندیکاتور NHNL ، شما می توانید ببینید که کدامیک از نمادها (28 جفت ارز، طلا، نقره و نفت) سطوح کف و سقف روز گذشته خود را شکسته اند و منطقاً در موقعیت خوبی برای ادامه حرکات صعودی یا نزولی خود هستند.

TSS Indicator - اندیکاتور نمایشگر رهگیر روندها

اگر شما یک معامله گر تعقیب کننده روند هستید داشتن این اندیکاتور برایتان یک الزام است. با  TSS، شما می توانید بی درنگ و در یک نگاه روندها را برای همه جفت ارزهای اصلی به اضافه طلا و نقره و نفت در 4 تایم فریم به صورت فوری رصد کنید. بر اساس قواعد مکتب تعقیب روند، بهترین سیگنالها زمانی صادر می شوند که روند حاکم هم در تایم فریمی که به صورت معمول دنبال می کنید و هم در تایم فریم بالاتر صعودی یا نزولی باشد.

در این موقعیت، روند حاکم به صورت غیرقابل بحثی قدرتمند است و شما بایستی به سرعت وارد قطار روند شوید. رویکرد سودمند دیگری نیز زمانی استفاده می شود که روندهای 2 تایم فریم با هم معکوس باشند. در چنین موقعیتی، معامله گر تعقیب کننده روند بایستی از یک شگرد ورود مبتنی بر شکست در تایم فریم پایین تر بر اساس این گمانه که روند کوچک تر با روند بزرگ تر دوباره همگرا خواهندشد استفاده کند.

 

مثال: تایم تحلیل شما 4-ساعته و تایم تریگرگیری شما هم 1-ساعته است. اگر اندیکاتور TSSروند در تایم 4-ساعته را صعودی ارزیابی کرد، شما منتظر می شوید که روند تایم 1-ساعته از نزولی به صعودی تغییر پیدا کند و سپس به دنبال موقعیت های خرید خواهید بود.

ATR Dashboard Indicator - اندیکاتور داشبورد ATR

این یک واقعیت ثابت شده است که هر روندی دارای یک «پتانسیل گسترش» محدود و قابل تعریف است و هر گاه که از این محدوده تجاوز شود، منطقی است که نه تنها پوزیشن هایی را که قبلاً در قالب روند گشوده شده مشمول شناسایی سود بکنیم، بلکه به دنبال باز کردن پوزیشن های خلاف روند هم باشیم. از این رو، آگاه بودن از محدوده های این «پتانسیل گسترش» روندها از اهمیت حیاتی برخوردار است؛ هم برای معامله گران تعقیب کننده مومنتوم برای محافظت از سودهایشان و هم برای همتایان شان در حوزه برگشت به میانگین برای آماده کردن طرح های خلاف روندشان.

یکی از بهترین شگردها برای استفاده در این راستا، بهره بردن از مفهموم «رنج واقعی میانگین» یا ATR است. این مفهوم که توسط «ولس ویلدر» تحلیلگر تکنیکال پرآوازه توسعه داده شده، با دقت قابل قبولی محدوده هایی را که در آنها بایستی انتظار توقف یا برگشت موج غالب بازار را داشت نشان می دهد. از این روی انتظار می رود که هر گاه قیمت از حد بالایی محدوده ATR یعنی (Low + ATR)  عبور کند به دنبال بستن پوزیشن های خرید قبلی و درنظر گرفتن پوزیشن های فروش باشیم و هر گاه قیمت از حد پایینی محدوده ATR یعنی (High - ATR) تجاوز کند به دنبال بستن پوزیشن های فروش قبلی و درنظر گرفتن پوزیشن های خرید باشیم.

با درنظر گرفتن راهبرد بالا و با توجه به اینکه بازار جهانی تبادلات ارزی یک بازار بزرگ بوده و نمادهای پرشماری را دربرمی گیرد که کار رصد همه آنها را برای رهگیری تجاوز از محدوده های ATR دشوار می سازد، ما یک اندیکاتور ویژه تحت عنوان «داشبورد ATR» طراحی کرده ایم که همه زحمات  این کار را برای شما انجام می دهد و با دقت برای شما مشخص می کند که کدام نمادها و تا چند پیپ از حد بالا (سبز) یا پایین (قرمز) محدوده مبتنی بر ATR خود عبور کرده اند و آماده توقف یا برگشت هستند. شما می توانید تنظیمات پیش فرض را تغییر بدهید و تعیین کنید که کدام سطح ATR از دید شما محدوده بیش خرید یا بیش فروش به شمار می رود. با در اختیار داشتن «داشبورد ATR» شما اطلاعات بسیار ذیقیمتی در خصوص موارد تجاوز از محدوده «پتانسیل گسترش» روندها در تایم ماهانه (در ستون H4)، هفتگی (در ستون H1) و روزانه (در تایم M15) برای همه جفت ارزها، طلا، نقره و نفت و تنها با بررسی یک جدول ساده در اختیار خواهیدداشت.

توصیه می شود که برای مبحث دوگانه «تحلیل-تریگرگیری» از تنظیمات پیش فرض اندیکاتور استفاده کنید؛ یعنی مثلاً وقتی که قیمت از حد بالایی ATR تایم ماهانه عبور کرد، در تایم H4 به دنبال تریگر فروش باشید و یا وقتی که حد پایینی ATR روزانه مورد عبور قرار گرفت، در تایم M15 به دنبال پوزیشن های خرید باشید.

ما این اندیکاتور ویژه را برای مخاطبین مان – چه پیروان رویکرد تعقیب مومنتوم و چه باورمندان به مکتب برگشت به میانگین – ارائه می دهیم و امیدواریم که شما آن را تا جای ممکن کاربردی و موثر بیابید.

TMA Dashboard Indicator - اندیکاتور داشبورد TMA

یکی از شگردهای محبوب پیروان مکتب «برگشت به میانگین» - Mean Reversion – استفاده از «باندهای قیمتی» می باشد. با استفاده از این باندها، معامله گران برگشتی می توانند محدوده های اشباع خرید و فروش را برای گرفتن پوزیشن های معکوس مومنتوم فعلی حاکم بر بازار بیابند. نمونه های فراوانی از باندهای قیمتی وجود دارند که محبوب ترین و شناخته شده ترین آنها «باندهای بولینجر» می باشد. اما یکی دیگر از باندهای قیمتی که به باور ما از دقت و کیفیت به مراتب بالاتری نسبت به باندهای بولینجر برخوردار است، باندهای TMA  می باشد که نوع خاصی از میانگین های متحرک – یعنی Triangular Moving Average – - در فرمول محاسباتی خود لحاظ می کند. این باندها سیگنالهای کمتری نسبت به باندهای بولینجر صادر می کنند، اما دقت و کیفیت سیگنالهایشان به مراتب بالاتر است.

کیفیت مناسب این باندها در کمک به معامله گران در راستای تشخیص محدوده های اشباع خرید و فروش باعث شد تا ما در دوره «استراتژی های مبتنی بر قدرت ارزها» یکی از 2 استراتژی برگزیده را – یعنی CSDT – بر اساس رفتار قیمت در کنار این باندها استوار سازیم.

در راستای تسهیل استفاده از این باندها در تشخیص اینکه کدام نمادها در کدام تایم فریم ها به محدوده های اشباع خرید و فروش رسیده اند، ما اندیکاتور TMA Dashboard را طراحی کرده ایم. با این اندیکاتور – که کارکردی مشابه ATR Dashboard از دید منطق استفاده دارد – معامله گر برگشتی می تواند با یک نگاه دریابد که در کدام نماد بایستی به دنبال شکار یک موقعیت مناسب باشد؛ به این صورت که به دنبال موقعیت های خرید در نمادهایی باشد که با رنگ سبز نمایش داده می شوند و بر عکس، به دنبال موقعیت های فروش در نمادهایی باشد که با رنگ قرمز در جدول اندیکاتور مشخص شده اند. پس از گشودن نمودار مربوط به نمادهای مستعد، معامله گر برگشتی می تواند باندهای TMA را با دیگر شگردهای رایج مانند واگرایی ها، پیوت ها و یا سطوح قیمتی مشخص شده در DTT ترکیب کند و یک ستآپ معاملاتی با احتمال موفقیت بالا برای خود تدارک ببیند.

امیدواریم استفاده از این ابزار مورد توجه معامله گران برگشتی مخاطب ما قرار بگیرد.

با وجودی كه ما تقریباً همه ابعاد تحلیلی بازار را در بسته های تحلیلی خود پوشش می دهیم، اما در راستای ارائه یك رویكرد تحلیلی جامع و نتیجه گرا، ما همچنین وبینارهای زنده متنوعی را برگزار می كنیم كه اختصاصاً برای آن دسته از مشتریانمان طراحی شده كه حساب ریل معاملاتی با یكی از كارگزاری های معتمد ما می گشایند.

در این وبینارها، ما یك رویكرد چندوجهی اختیار می كنیم: گزارشی تكنیكالی و بنیادین از آنچه در دوره معاملاتی گذشته روی داده و نیز یك پیش بینی شفاف از آنچه انتظار داریم در دوره معاملاتی جاری روی دهد و البته یك تحلیل همراه با جزئیات از سناریوهای مدنظرمان برای خبرهای اصلی تاثیرگذار روی بازار.تحلیل تكنیكال و بنیادی از آنچه در دوره معاملاتی گذشته روی داده و نیز یك پیش بینی شفاف از آنچه انتظار داریم در دوره معاملاتی جاری روی دهد را در وبینارهای زنده ما می توانید مشاهده کنید.

 

هر روز دوشنبه تا جمعه ساعت 11 صبح قبل از سشن لندن این وبینارها برگزار می شوند.

پیش از انتشار اخبار و گزارش های مهم و تاثیرگذار روی مسیر بازارهای مالی، ما خواهیم كوشید تا در وبینارهای ویژه ای به صورت تخصصی و مشروح به بررسی و تحلیل گزارش پیش رو بپردازیم. در این وبینارها تلاش ما بر این است تا با ترسیم سناریوهای مختلف مبتنی بر گونه گونی نتایج احتمالی، محتمل ترین واكنش بازارهای مالی را پس از انتشار گزارش با شما به اشتراك بگذاریم تا امكان استفاده به موقع از نوسانات بعدی بازار برای مخاطبین ما فراهم گردد.

گزارش هایی همچون  NFP، نشست های بانك های مركزی و گزارش های مهم دیگری كه می توانند سازنده نوسانات عمده در بازارهای مالی شوند، در این وبینارها تحت بررسی و تحلیل قرار خواهندگرفت.

راهنمای افتتاح حساب واقعی در بروکر ویندزور برای دسترسی رایگان به سرویس های تحلیلی

پشتیبانی تلگرام : @CyclicalWavesSupport