تحلیل تکنیکال

کارگاه آشنایی با پیوت ها و استراتژی معامله با آن

کد: T 201


معرفی

یکی از مشکلاتی که در بازار وجود دارد این است که ما چه سهمی را در چه دوره ای سرمایه گذاری کنیم. در این دوره سعی می شود با ارائه راهکارهایی روش ساخت پورتفوی و گنجاندن سهام کم ریسک و پر ریسک در سبدهای مختلف به بالا بردن کیفیت کار در انتخاب سهام بهتر کمک کنیم.
در این دوره با تکنیک های نوسان گیری با سطوح پیوت آشنا می شوید و محدوده های امن سرمایه گذاری در سهام و صنایع مختلف را استخراج می کنید. همچنین می توانید سطوح کلیدی که مانع رشد یا افت بیشتر سهام می شوند را شناسایی کنید.

مدت زمان

3 ساعت

مخاطبین

فعالین بازار بورس تهران

اهداف

روش ساخت سبد سهام در سه دسته کم، میان و پر ریسک - استراتژی نوسان گیری در سهام مختلف - تعیین سطوح حساس حمایتی و مقاومت

پيش نياز

تسلط روی تحلیل تکنیکال

دوره استراتژی ترید بر اساس الگوی 3-2-1

کد: T 102


معرفی

سالها تحقیق و بررسی در بازارهای متعدد مالی ثابت کرده است که مطمئن ترین روش معامله، معامله در جهت روند است و با بررسی ساختار روندها به این نتیجه رسیده اند که مطمئن ترین ساختار شکل دهنده روند، یک الگو موسوم به 3-2-1 است. روندها بر اساس الگوی 3-2-1 شکل می گیرند و توسعه و تداوم می یابند.
در نتیجه یکی از مطمئن ترین روش های تحلیل جهت ورود به بازار ابتدا آشنایی کامل با خصوصیات این الگو و سپس شناسایی آن در نمودارها است. مشکل اینجاست که این الگو مرتبا شکل می گیرد و تعدد الگوی 3-2-1 منجر به سیگنال های خطا می شود در نتیجه نیازمند یک روش سیستماتیک جهت فیلتر کردن الگو های متعدد و بی پایان 3-2-1 در چارت ها هستیم تا تنها با نمونه های معتبر و مطمئن آن ترید کنیم که در اینصورت به یک سیستم تحلیلی جامع برای معامله گری دسترسی پیدا کرده ایم.
در این دوره تلاش شده است با تمامی ابزار مورد نیاز برای تحلیل دقیق بر اساس الگوی 3-2-1 آشنا شویم، فیلترهای لازمه برای شناسایی الگوی مناسب از الگوی های غیر ایده آل معرفی و سپس با مثال های متعدد این روش تحلیلی کاملا تبیین گردد و در نهایت بر اساس آنها تحلیل و ترید کنیم.

مدت زمان

9 ساعت

مخاطبین

معامله گران بازار سرمایه - مشاوران و کارکنان کارگزاری ها، بنگاههای اقتصادی و سرمایه گذاری - دانشجویان رشته مدیریت، اقتصاد و علاقه مندان سایر رشته ها - علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار و دیگر بازارهای مالی

اهداف

ارایه یک روش تحلیلی کامل که در عین سادگی قادر به تشخیص روندها، جهت آنها و ورود موثر و به هنگام در ابتدای آغاز ترند باشد که برای نیل به این هدف تکنیک های لازمه ارائه شده، تریگرها و فیلترهای خاص روش الگوی 3-2-1 معرفی می شوند.

پيش نياز

تسلط روی تحلیل تکنیکال مقدماتی

سرفصل ها

مفهوم الگوی 3-2-1 و نگاهی به تاریخچه این روش تحلیلی - نحوه تشخیص جهت روند کاربرد تکنیک های فیبوناچی در تحلیل و ترید بر اساس الگوی 3-2-1 - تکنیک فیبوناچی ریتریسمنت - تکنیک فیبوناچی اکستنش - تکنیک فیبوناچی پروجکشن - بررسی تایم فریم بهینه برای الگوی 3-2-1 - کاربرد استراتژی دوال تایم فریم در الگوی 3-2-1 - کاربرد اندیکاتور های استوکاستیک و مک دی در الگوی 3-2-1 - روش جو دیناپلی در استفاده کاربردی از اندیکاتورهای استوک و مک دی - کاربرد الگوهای فیلیپ نل در الگوی 3-2-1 - آموزش گام به گام تدوین استراتژی بر اساس مفاهیم فوق و مدیریت سرمایه - بررسی مثال های متعدد از بازار های مختلف مالی بر اساس الگوی 3-2-1

دوره 7 استراتژی کاربردی فیبوناچی

کد: T 103


معرفی

در دنیای تکنیکال و در طول زمان، کارایی و نتایج مطمئن تحلیل های مبتنی بر تکنیک های فیبوناچی منجر به ایجاد سیستم تریدینگ های متعددی شده است و بر اساس طرق مختلف ترکیب این تکنیک ها سبک های مختلفی شکل گرفته است. اما به مرور تعدد روش های تحلیلی فیبوناچی منجر به پیچیدگی و بعضا ابهاماتی برای تریدرها خصوصا علاقه مندان نوآموز این روش تحلیلی شده است. وجود کتب متعدد در زمینه استراتژی های تحلیل و ترید بر مبنای فیبوناچی منجر به شکل گیری روش های تحلیلی متنوعی گشته است که به مرور از هم مستقل شده و هر یک در حوزه خاصی عمق پیدا کرده اند و در نتیجه امروزه یادگیری این طیف وسیع استراتژی های مختلف فیبوناچی برای یک تریدر کاری وقتگیر و تخصص در همه آنها بسیار زمانبر شده است. در هر کتاب فیبوناچی استراتژی های مختلفی ارائه میشود که لزوما همگی آنها بهترین نیستند و لزومی به یادگری تک تک آنها نیست و در نتیجه یک ترید نیاز به آشنایی با راه های میانبر برای تسلط به مهمترین و کاربردی ترین استراتژی های فیبوناچی بدون مراجعه به تمامی منابع و کتب متعدد آن را دارد.
دوره 7 استراتژی فیبوناچی دقیقا به این منظور تدوین شده است تا با بهترین و موثرترین استراتژی های ترید در هر سبک تحلیلی فیبوناچی آشنا شویم و بدون آنکه نیاز باشد به تمامی جزییات هر سبک تحلیلی فیبوناچی مسلط شویم، بتوانیم به موثرترین استراتژی ها در فیبوناچی مجهز شده و با کاربردی ترین شان تحلیل و ترید کنیم.

مدت زمان

9 ساعت

مخاطبین

معامله گران بازار سرمایه - مشاوران و کارکنان کارگزاری ها، بنگاههای اقتصادی و سرمایه گذاری - دانشجویان رشته مدیریت، اقتصاد و علاقه مندان سایر رشته ها - علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار و دیگر بازارهای مالی

اهداف

ارائه یک سیستم تحلیلی جامع بر مبنای مهمترین استراتژی های تحلیلی و معاملاتی فیبوناچی

پيش نياز

تسلط روی تحلیل تکنیکال مقدماتی

سرفصل ها

درک نحوه عملکرد سری اعداد فیبوناچی و کاربرد آن در تحلیل تکنیکال - مهمترین ابزارهای فیبوناچی - نحوه محاسبه و شناسایی سطوح مهم ساپورت و رزیستنس بر اساس نسبتهای فیبوناچی - استفاده از فیبزون برای تشخیص نقاط محتمل بازگشتها در مارکت - استراتژی های 7 گانه: استراتژی ترند تریگر، استراتژی، رفلکشن ریورسال، استراتژی تریپل کراون، استراتژی TSP (پترن های دو مرحله ای)، استراتژی هایزنبرگ 200، استراتژی ایرپاکت و شارک اتک - فاکتورهای مکمل برای عملکرد صحیح در ترید - پترن و تریگر های ورودی - مانی منیجمنت


بهره مندی از تخفیف ویژه

اگر از مشترکین سایت گروه Cyclical Waves هستید و می خواهید از تخفیف ویژه مختص اعضای این گروه استفاده کنید به قسمت اطلاعیه در حساب کاربری خود مراجعه کنید.

دوره مدرن ویلیامز

کد: T 104


معرفی

بیل ویلیامز یکی از پیشروترین نظریه پردازان تکنیکال در تمام دوران محسوب شده که نگاه فلسفی و خاص او به بازارهای مالی منحصر به فرد است. اما برداشت از نظریات او همیشه یکسان نبوده و به این خاطر بر اساس دیدگاه و ایده های او روش های تحلیلی مختلفی طراحی و ارایه شده اند.

از نرم افزارهای سیگنال دهنده گرفته تا انواع اکسپرت و اندیکاتورهای خاص. یادگیری روش های ویلیامز آسان ولی تحلیل و ترید بر اساس آنها در بازارهای واقعی همیشه راحت. نیست علت آنست که در بازارهای ریل شرایط مختلفی بر قیمت حاکم است و این می طلبد که تریدر درتحلیل به روشهای ویلیامز از تجربه مکفی برخوردار باشد تا بر اساس این درک و تجربه تنها و تنها ساختارهای خاصی را شناسایی و بر اساس آن ترید کند و در سایر وضعیتها علی رغم مشابهت آنها از ترید خودداری کند که شناسایی این ساختارهای مطمین همیشه راحت نیست.

سیستم تریدینگ ایمز یکی از روش های تحلیلی– معاملاتی است که تلاش گسترده ای برای ایجاد یک روش تحلیلی همه جانبه بر اساس کاربرد نظریه آشوب ویلیامز در بازارهای مالی انجام داده است. مزیت بزرگ این سیستم تریدینگ طراحی دو نوع "ست آپ" خاص است که بر اساس قوانین سه گانه ای ایجاد و ارایه شده اند و در نتیجه آن شناسایی الگوهای خاص در روش های تحلیلی ویلیامز را بسیار راحت می کند. مجهز بودن به این دو نوع ست آپ که از فیلتر قوانین سه گانه ای می گذرند کیفیتی در تحلیل را حاصل میکند که حتی تریدرهای کم تجربه هم میتوانند این پترن ها را به خوبی شناسایی کنند. از مزایای دیگر سیستم تریدینگ ایمز عدم محدودیت کارایی آن در تایم فریم های بزرگ وکاربرد آن در تایم فریم های کوچک است و در این زمینه کار گسترده تحلیلی را صورت داده است.

مدت زمان

10 ساعت

مخاطبین

معامله گران بازارهای مالی - مشاوران و کارکنان کارگزاری ها، بنگاههای اقتصادی و سرمایه گذاری - دانشجویان رشته مدیریت، اقتصاد و علاقه مندان سایر رشته ها

اهداف

ارایه یک سیستم تریدینگ مبتنی به روش های تحلیلی ویلیامز موسوم به ایمز که دارای اندیکاتورهایی است که نسبت به برخی از اندیکاتورهای ویلیامز دارای مزایایی بوده که کار تحلیل و ترید را تسهیل کرده و در طی مثالهایی متعدد با آن هاکاملا آشنا می شویم. سپس در بحثی تکمیلی آموزش روش های پیرامیدی ویلیامز انجام میگیرد و کار با نرم افزار اختصاصی او نیز آموزش داده خواهد شد.

پیش نیاز

آشنایی با تحلیل تکنیکال

سرفصل ها

مروری اجمالی و به زبان ساده به نگاه فلسفی ویلیامز به بازارهای مالی و روش های تحلیلی او و همچنین بررسی انواع سیستم تریدینگ های ایجاد شده مبتنی بر روش های تحلیلی ویلیامز - بحثی در کارکرد و کیفیت روش های ویلیامز در تایم فریم های مختلف - مروری اجمالی بر سیستم تریدینگ ایمز، اندیکاتورها و تمپلیت ها- انتخاب سهام و ارزهای مناسب برای روش ایمز- نمایش دو پنجره ای و مزیت آن به روش کلاسیک- معرفی مووینگی جدید، چرایی وکاربرد آن در روش تحلیلی ایمز- انتخاب ساعات بهینه برای ترید بر اساس این روش-کارکرد فرکتالهای در اندیشه ویلیامز و کاربرد آن در طراحی سیستم تریدینگ- بحثی در مقایسه ساختار بازار در تایم فریم های بزرگ و خیلی کوچک (مقایسه تایم فریم روزانه و 5 دقیقه و ارایه مثالهایی در هر دو تایم فریم و اثبات کاربرد روش ایمز در هر دو تایم فریم) - بحثی در مورد میانگین تعداد ست اپ های شکل گرفته هر سشن در تایم فریم های خیلی کوچک (و عدم ترید در برخی از بازارهای خاص) - بحثی در مورد بازار توکیو و کاربردش در روش ایمز بررسی 3 اندیکاتور ایمز و مقایسه آنها با اندیکاتورهای کلاسیک ویلیامز، معرفی یک اندیکاتور آلرت و کاربرد آن در ترید- قوانین سه گانه ایمز برای شکل گیری ست آپ - معرفی دو ست آپ قدرتمند سیستم تریدینگ ایمز- آموزش تشخیص دقیق نقاط ورود و تعیین حد ضرر و دو روش خروج از بازار - بررسی دقیق سیستم پیرامید در روشهای تحلیلی ویلیامز و معرفی، آموزش و ارایه نرم افزار اختصاصی ویلیامز برای سیستم پیرامید

کارگاه استراتژی های کلان تکنیکالی

کد: T 105


معرفی

وظیفه اصلی تحلیلگر تکنیکال در این جمله «مارتین پرینگ» از اساتید مسلم و برجسته تکنیکالیست خلاصه می شود:«تشخیص روند در مراحل آغازین آن و موج سواری بر اساس آن تا زمانی که وزن گواهی ها رای به پایانش بدهد». برای حصول و تحقق این هدف سترگ، 2 گام اصلی نیاز است:
• تشخیص روند حاکم بر بازار جهت موج سواری بر اساس آن
• رهگیری و رصد نشانه های دال بر پایان روند حاکم و احتمالاً شکل گیری روند جدید

در این راستا، عملاً می توان 2 استراتژی کلان تکنیکالی تعریف نمود که یکی «تعقیب مومنتوم» - Momentum Following – و دیگری «برگشت به میانگین» - Mean Reversion – می باشد. در قالب استراتژی نخست معامله گر صرفاً به دنبال ورود در جهت روند غالب بازار است و در چهارچوب استراتژی دوم معامله گر به دنبال یافتن نشانه هایی از ضعف روند حاکم می گردد جهت استفاده از فرصت های برگشت بازار در محدوده های قیمتی و زمانی مناسب.

با این مقدمه تئوریک، بایستی خاطرنشان بکنیم که متاسفانه و با توجه به نبود مراکز علمی ویژه تحلیل تکنیکال که مورد تایید سازمان ها و نهادهای بین المللی باشد، عملاً در کشورمان شاهد یک ابهام و ناهنجاری در حوزه تدریس تحلیل تکنیکال هستیم که باعث شده است اصولاً درک و فهم استراتژی های کلان تکنیکالی و نتیجتاً تفکیک وظایف ابزارهای مختلف تکنیکالی دچار اغتشاش و کژفهمی گردد.

بارها دیده شده که یک تحلیلگر تکنیکال وطنی به صورت همزمان از ابزارهای «تعقیب مومنتوم» و «برگشت به میانگین» به صورت همزمان استفاده می کند که طبیعتاً نتیجه ای جز صدور سیگنالهای متناقض و نتیجتاً دچار شدن به «فلج ذهنی» - که کابوس هر تحلیلگری است نخواهدداشت. علت اصلی این مسئله وجود خلاء در زمینه شناخت استراتژی های کلان معاملاتی و درک این موضوع است که گزینش هر استراتژی به صورت طبیعی و منطقی، استفاده از ابزارهای متناسب آن استراتژی را طلب می کند و نتیجتاً بایستی در حوزه کاربست هر استراتژی، ابزارهای ویژه آن را نخست شناخت و سپس با دقت به کار برد تا بتوان به بازده مناسب و متناسب با ریسک آن استراتژی – در صورت وجود شرایط مناسب در بازار – دست یافت. برای پاسخگویی به این خلاء و همچنین در راستای ایجاد شناخت بهتر از ابزارهای طراحی شده توسط زیرگروه برنامه نویسی Cyclical Waves، کارگاه «استراتژی های کلان تکنیکالی» طراحی و تدوین شده است.

در این کارگاه خواهیم کوشید تا ضمن تبیین و تشریح استراتژی های کلان مبتنی بر تحلیل تکنیکال، اندیکاتورها و اسیلاتورها و شگردهای مربوط به هر یک از این استراتژی ها را معرفی کرده و توضیح بدهیم. در بخش نهایی کارگاه نیز به معرفی و تشریح شیوه کاربست ابزارهای ویژه و بی همتای طراحی شده گروه خودمان خواهیم پرداخت و روش سنتز خلاقانه این ابزارها جهت استفاده حداکثری از آنها را با شما در میان خواهیم گذاشت.

مدت زمان

3 ساعت

مخاطبین

سرمايه گذاران و معامله گران حقيقی و حقوقی – تحليلگران تكنيكال – برنامه نویسان به زبان های تجاری (MQL و ...)

اهداف

آشنایی با 2 استراتژی کلان تکنیکالی و درک منطق آنها – طبقه بندی اندیکاتورها، اسیلاتورها و شگردهای تکنیکالی در چهارچوب استراتژی های کلان تکنیکالی – آشنایی با ابزارهای خودکار معاملاتی گروه Cyclical Waves و شیوه استفاده از آنها

پيش نياز

تسلط نسبی روی تحليل تكنيكال

سرفصل ها

بخش 1 – مبانی نظری
تعریف وظیفه اصلی تحلیلگر تکنیکال – تشریح و تبیین 2 مکتب اصلی تحلیل تکنیکال و ویژگی های هر یک – تشریح ابزارها و شگردهای مورد استفاده در هر یک از مکاتب اصلی تحلیل تکنیکال – توضیح شگردهای مارتینگل و آنتی – مارتینگل و جایگاه هر یک در فازهای مختلف بازار – ارائه 2 روش سنتز میان شگردهای 2 مکتب اصلی تحلیل تکنیکال

بخش 2 – آشنايی عملی با ابزارهای خودکار ویژه گروهCyclical Waves
قالب های معاملاتی روزانه (DTT) – نمایشگر دیده بان واگرایی (DMS) – نمایشگر سقف و کف های روزانه (NHNL) – نمایشگر رهگیر روندها (TSS)

ویدئوی ضبط شده این کارگاه

[aparat id="YFlPy"]

استراتژی های مبتنی بر قدرت ارزها

کد: T 106


معرفی

بازار جهانی تبادلات ارزی اصولاً بر اساس «قدرت نسبی» بنا شده است، به این صورت که نرخ برابری ارزها در برابر یکدیگر در نتیجه چربش تقاضا برای یک ارز در قیاس با ارز دیگر تعیین می گردد. برای مثال در جفت ارز EURUSD، در صورتی که میزان تقاضا برای یورو بیشتر از میزان تقاضا برای دلار باشد شاهد رشد نماد و در صورتی که میزان تقاضا برای دلار بیشتر از میزان تقاضا برای یورو باشد شاهد افت نماد خواهیم بود. به این ترتیب و بر عکس دیگر بازارهای مالی، سنجش و تعیین میزان تقاضا برای ارزها به صورت نسبی عامل اصلی تعیین کننده جهت بازار جهانی تبادلات ارزی تلقی گردد.
در دوره حاضر کوشیده می شود تا ضمن تشریح اهداف و موارد کاربرد شگرد تشخیص قدرت ارزها در حوزه تشخیص موقعیت های معاملاتی مناسب و نیز در اختصاص بهینه سرمایه، به کالبدشکافی شیوه کارکرد اندیکاتورهای مبتنی بر قدرت ارزها پرداخته شده و نهایتاً یک استراتژی معاملاتی بر اساس این شگرد به همراه اکسپرت مربوطه به مخاطبین ارائه گردد.


مدت زمان

6 ساعت

مخاطبین

سرمايه گذاران و معامله گران حقيقی و حقوقی - برنامه نویسان و طراحان استراتژی های معاملاتی خودکار

اهداف

تشریح ماهیت بازار جهانی تبادلات ارزی (FX) - ارائه اهداف و موارد کاربرد شگرد تشخیص قدرت ارزها - تشریح اندیکاتورهای نشانگر قدرت ارزها - ارائه یک استراتژی کاربردی مبتنی بر قدرت ارزها و اکسپرت مربوطه

پيش نياز

تسلط نسبی روی تحليل تكنيكال

سرفصل ها

بخش 1 – تعاريف و مبانی تئوريك

ماهیت مبتنی بر قدرت نسبی بازار جهانی تبادلات ارزی (FX) - اهداف و موارد کاربرد شگرد تشخیص قدرت ارزها - تشریح شیوه کارکرد اندیکاتورهای نشانگر قدرت ارزها

بخش2 – کاربردهای عملی تشخیص قدرت ارزها در حوزه معامله گری

کاربردهای تشخیص قدرت ارزها در مکتب تعقیب مومنتوم - کاربردهای تشخیص قدرت ارزها در مکتب برگشت به میانگین

بخش3 –استراتژی معاملاتی و اکسپرت

تشریح و ارائه یک استراتژی معاملاتی مبتنی بر قدرت ارزها - توضیح و ارائه اکسپرت مربوطه 


لیست دوره ها و کارگاه های آنلاین


ویدئوی ضبط شده تمامی دوره ها و کارگاه ها در کانال مختص شرکت کنندگان بارگذاری خواهد شد.
کدنام دورههزینهتاریخ شروعمدت زمانوضعیت
T101کارگاه آشنایی با پیوت ها60000 تومان29 آذر 1396 - ساعت 143 ساعتبرگزار شد
T201کارگاه آشنایی با پیوت ها60000 تومان12 بهمن 1396 - ساعت 103 ساعتبرگزار شد
R101دوره آشنایی با بازارهای مالی جهانی90000 تومان19 و 26 دی - ساعت 176 ساعتبرگزار شد
R201دوره آشنایی با بازارهای مالی جهانی90000 تومان5 و 12 اسفند - ساعت 176 ساعتبرگزار شد
S101کارگاه آموزشDynamic Trader مقدماتی40000 تومان28 دی 1396 - ساعت 103 ساعتبرگزار شد
S201کارگاه آموزشDynamic Trader مقدماتی40000 تومان3 اسفند 1396 - ساعت 103 ساعتبرگزار شد
T102دوره استراتژی ترید بر اساس الگوی 3-2-1135000 تومان10 و 17 و 24 بهمن - ساعت 149 ساعتبرگزار شد
T104دوره معامله گری به روش بیل ویلیامز135000 تومان6 و 13 و 20 اسفند- ساعت 169 ساعتبرگزار شد
T105کارگاه استراتژی های کلان تکنیکالیرایگان22 فروردین 1397 - ساعت 183 ساعتبرگزار شد
T103دوره 7 استراتژی کاربردی فیبوناچی155000 تومان17 اردیبهشت 1397 - ساعت 169 ساعتبرگزار شد
T204دوره معامله گری به روش بیل ویلیامز155000 تومان25 اردیبهشت 1397 - ساعت 1612 ساعتبرگزار شد
R301دوره آشنایی با بازارهای مالی جهانی135000 تومان6 خرداد 1397 - ساعت 169 ساعتبرگزار شد
T202دوره استراتژی ترید بر اساس الگوی 3-2-1155000 تومان21 خرداد 1397 - ساعت 169 ساعتبرگزار شد
R401دوره آشنایی با بازارهای مالی جهانی135000 تومان25 تیر 1397 - ساعت 189 ساعتبرگزار شد
T106دوره استراتژیهای مبتنی بر قدرت ارزها150000 تومان19 و 26 شهریور - ساعت 166 ساعت برگزار شد