ماهیت پیچیده بازارهای مالی امروز اتخاذ یک رویکرد منعطف در حوزه های تحلیل گری و معامله گری را ضروری ساخته است. با توجه به رشد روزافزون محبوبیت «معاملات پرتعداد خودکار» یا High Frequency Trading در میان معامله گران خرد و کلان، تجهیز شدن به ابزارهای معاملاتی مکانیزه موثر و کارآمد از اهمیتی حیاتی در راستای بقا و ثروت سازی در بازارهای مالی نوین برخوردار است. به منظور در اختیار قرار دادن بهترین و کیفی ترین ابزارهای خودکار تحلیلی و معاملاتی به مخاطبین Cyclical Waves، ما به صورت منظم و پیوسته در حال توسعه اندیکاتورها، اسکریپت ها و اکسپرت های نو و ابتکاری بوده و این محصولات را به صورت رایگان یا با تخفیفات مناسب ارائه می کنیم. شما در این بخش مجموعه وسیعی از برنامه های تهیه شده از سوی تیم برنامه نویسی توانایمان – به مدیریت امین طاهرزاده – را خواهید یافت که برای پاسخ گویی به نیازهای تحلیل گری و معامله گری شما تهیه شده اند؛ از اندیکاتورهای رصد بازار بر حسب معیارهای مختلف – واگرایی ها، روندها، باندهای TMA، محدوده های ATR و ... – تا اسکریپ های بارگذاری سطوح حمایت و مقاومت و نهایتاً اکسپرت های معامله گر خودکار و نیمه خودکاری که دستیار شما در مسیر نقطه یابی، مدیریت پوزیشن ها و نیز مدیریت ریسک خواهندبود.

اسکریپت DTT

هر روز صبح بین ساعت 9 الی 9:30 به وقت تهران، ما قالب های معاملاتی روزانه - DTT – را برای مشتریان خود بارگذاری میکنیم که در آنها محدوده های مهم حمایت و مقاومت تایم فریم های هفتگی، روزانه، 4-ساعته و 1-ساعته به همراه خانواده روند وکلیه الگوهای تکنیکالی دارای ارزش پیش بینی کنندگی – کلاسیک و هارمونیک –مشخص شده است. با در اختیار داشتن «قالب معاملاتی روزانه»، مشتریان ما می توانند دیدگاه ما را در خصوص ساختار بازار و مسیر احتمالی آن مشاهده کرده و بر اساس آن اقدام کنند. افزون بر این کلیه وبینارهای زنده معاملاتی ما بر اساس همین قالب های میزبان تحلیل هایمان ارائه شده و پوزیشن گیری های زنده ما نیز بر همین مبنا انجام می شوند.

برای راحتی کار شما در بارگذاری قالب هایمان، ما یک اسکریپت كاربردی در اختیارتان می گذاریم که به محض اجرا شدن، همه قالب ها را ظرف چند ثانیه روی صفحه متاتریدر شما بارگذاری می کند . در واقع کل کاری که شما بایستی انجام بدهید، این است که یک فایل Excel را که هر روز در کانال تلگرامی ویژه مشتریانمان بارگذاری می شود، در پوشه مخصوصش در متاتریدرتان کپی کنید و سپس با اسکریپتی که در اختیارتان قرار می گیرد ظرف کمتر از 1 دقیقه به کلیه پارامترهای تحلیل تکنیکال که توسط تیم  تحلیلی ما تهیه می شود به صورت زنده دسترسی خواهیدداشت. یکی از کارکردهای این اسکریپت ها پاک کردن سطوح روز قبلی است و در قالب کارکرد دیگر خود، به محض اجرا شدن  همه قالب ها را ظرف چند ثانیه روی صفحه متاتریدر شما بارگذاری می کند.

 

 اندیکاتور DTT

به عنوان یک مکمل برای سرویس بی همتای ما تحت عنوان «قالب های معاملاتی روزانه» - DTT – تیم برنامه نویسی ما یک اندیکاتور سودمند تهیه کرده است که به صورت اساسی کلیه اطلاعاتی را که می شود از یک ابزار تکنیکالی مکانیزه انتظار داشت به شما منتقل می کند. با در اختیار داشتن اندیکاتور ویژه  DTT، شما با یک نگاه از کلیه داده های تکنیکالی زیر آگاه می شوید:


- وضعیت روند
- محدوده های ATR ماهانه (در تایم 4-ساعته)، هفتگی (در تایم 1-ساعته) و روزانه (در تایم 15-دقیقه)
- پیوت های سالانه، ماهانه، هفتگی و روزانه
- پیوت های کاماریلا
- واگرایی های قیمتی و زمانی
- محدوده زمانی سشن لندن
- کانال های رگرسیون


با در اختیار داشتن داده های گفته شده در بالا، شما می توانید نماد مورد علاقه خود را به صورتی هم کارآ و هم سریع مورد تحلیل قرار دهید که امیدواریم منجر به برگشتن لبه احتمالات در حوزه معامله گری به نفع شما گردد.

با وجودی که ما این اندیکاتور را در قالب بسته ویژه «قالب های معاملاتی روزانه» - DTT – همراه اسکریپ و اکسپرت ویژه این بسته به همراهانمان ارائه می کنیم، اما شما می توانید از این ابزار سودمند به عنوان ابزار کمکی در تحلیل های خودتان بهره ببرید.

 

 

 DTT Dealer EA - اکسپرت معامله گر DTT

به منظور تسهیل شرایط استفاده حداکثری مشتریانمان از دقت بالای پیش بینی های ما در قالب بسته «قالب های معاملاتی روزانه» - DTT –، ما یک اکسپرت معامله گر کارآمد تهیه کرده ایم که می تواند در هماهنگی با قالب های ما و یا هر استراتژی معاملاتی دیگری که مبتنی بر تحلیل سطوح عرضه و تقاضا است به کار گرفته شود.

این اکسپرت با دستور کاربر اقدام به گشودن پوزیشن می کند و تقریباً همه ویژگی های آن به صورت بصری عمل می کند و به این ترتیب کاربر می تواند به آسانی پوزیشن ها را مدیریت نموده و به صورت موثری به مدیریت ریسک بپردازد. در آخرین نسخه اکسپرت، امکانات جدید و بی نظیری به آن افزوده ایم که مهمترین آن امکان استفاده از استراتژی «قدرت ارزها» به همراه تعیین حد سود و زیان های مبتنی بر درصد موجودی حساب می باشد.

ما پیشنهاد می کنیم که از «اکسپرت معامله گر DTT» در قالب یک راهبرد معاملاتی همسو با نمادها و جهت های ارائه شده در بسته DTT و به همراه «اندیکاتور DTT» استفاده کنید تا بتوانید از همه اطلاعات تکنیکالی تحلیلی و مکانیکی ارزشمندی که در قالب این بسته ارائه می شود بهره ببرید.DMS Indicator - اندیکاتور دیده بان واگرایی

هر روندی چه جنبشی و چه اصلاحی یک طول عمر مشخص دارد و هر زمان که عدم تعادل عرضه و تقاضا به سمت طرف مخالف به هم بخورد، عمر روند موجود نیز به پایان می رسد. یکی از بهترین ابزارهایی که هشدارهای اتمام روند را به خوبی پیش از روی دادن برگشت روند یا دست کم شروع یک اصلاح مخالف نشان می دهد انواع مختلف «واگرایی ها» هستند. در اندیکاتور دیده بان واگرایی – DMS – ما ابزاری در اختیار شما می گذاریم که 3 نوع واگرایی زمانی یا TD، واگرایی معمولی یا RD و نیز واگرایی مخفی یا HD را برای 28 جفت ارز و نیز طلا و نفت در 4 تایم فریم 4-ساعته، -1-ساعته، 15-دقیقه و 5-دقیقه به نمایش می گذارد.


با تجهیز به این ابزار، شما در موقعیت مناسبی برای تشخیص این مهم خواهیدبود که کدامیک از جفت ارزها مستعد اتمام روند کنونی شان چه جنبشی و چه اصلاحی و شروع یک حرکت جدید در جهت مخالف هستند.NHNL Screen Indicator - اندیکاتور نمایشگر NHNL

نقاط سقف و کف کندل های روزانه دارای اهمیت تکنیکالی زیادی به عنوان شاخص هایی در شگردهای Breakout  و نیز به عنوان سیگنال های تایید الگوها می باشند. بسیاری از معامله گران پرآوازه، همچون «رابرت ماینر»، فتح سقف یا کف روز گذشته را به عنوان ماشه ای برای پوزیشن گیری در انطباق با تحلیل ها و پلان معاملاتی خود تلقی می کنند. در اندیکاتور NHNL ، شما می توانید ببینید که کدامیک از نمادها (28 جفت ارز، طلا، نقره و نفت) سطوح کف و سقف روز گذشته خود را شکسته اند و منطقاً در موقعیت خوبی برای ادامه حرکات صعودی یا نزولی خود هستند.TSS Indicator - اندیکاتور نمایشگر رهگیر روندها

اگر شما یک معامله گر تعقیب کننده روند هستید داشتن این اندیکاتور برایتان یک الزام است. با  TSS، شما می توانید بی درنگ و در یک نگاه روندها را برای همه جفت ارزهای اصلی به اضافه طلا و نقره و نفت در 4 تایم فریم به صورت فوری رصد کنید. بر اساس قواعد مکتب تعقیب روند، بهترین سیگنالها زمانی صادر می شوند که روند حاکم هم در تایم فریمی که به صورت معمول دنبال می کنید و هم در تایم فریم بالاتر صعودی یا نزولی باشد.

در این موقعیت، روند حاکم به صورت غیرقابل بحثی قدرتمند است و شما بایستی به سرعت وارد قطار روند شوید. رویکرد سودمند دیگری نیز زمانی استفاده می شود که روندهای 2 تایم فریم با هم معکوس باشند. در چنین موقعیتی، معامله گر تعقیب کننده روند بایستی از یک شگرد ورود مبتنی بر شکست در تایم فریم پایین تر بر اساس این گمانه که روند کوچک تر با روند بزرگ تر دوباره همگرا خواهندشد استفاده کند.

 

مثال: تایم تحلیل شما 4-ساعته و تایم تریگرگیری شما هم 1-ساعته است. اگر اندیکاتور TSSروند در تایم 4-ساعته را صعودی ارزیابی کرد، شما منتظر می شوید که روند تایم 1-ساعته از نزولی به صعودی تغییر پیدا کند و سپس به دنبال موقعیت های خرید خواهید بود.ATR Dashboard Indicator - اندیکاتور داشبورد ATR

این یک واقعیت ثابت شده است که هر روندی دارای یک «پتانسیل گسترش» محدود و قابل تعریف است و هر گاه که از این محدوده تجاوز شود، منطقی است که نه تنها پوزیشن هایی را که قبلاً در قالب روند گشوده شده مشمول شناسایی سود بکنیم، بلکه به دنبال باز کردن پوزیشن های خلاف روند هم باشیم. از این رو، آگاه بودن از محدوده های این «پتانسیل گسترش» روندها از اهمیت حیاتی برخوردار است؛ هم برای معامله گران تعقیب کننده مومنتوم برای محافظت از سودهایشان و هم برای همتایان شان در حوزه برگشت به میانگین برای آماده کردن طرح های خلاف روندشان.

یکی از بهترین شگردها برای استفاده در این راستا، بهره بردن از مفهموم «رنج واقعی میانگین» یا ATR است. این مفهوم که توسط «ولس ویلدر» تحلیلگر تکنیکال پرآوازه توسعه داده شده، با دقت قابل قبولی محدوده هایی را که در آنها بایستی انتظار توقف یا برگشت موج غالب بازار را داشت نشان می دهد. از این روی انتظار می رود که هر گاه قیمت از حد بالایی محدوده ATR یعنی (Low + ATR)  عبور کند به دنبال بستن پوزیشن های خرید قبلی و درنظر گرفتن پوزیشن های فروش باشیم و هر گاه قیمت از حد پایینی محدوده ATR یعنی (High - ATR) تجاوز کند به دنبال بستن پوزیشن های فروش قبلی و درنظر گرفتن پوزیشن های خرید باشیم.

با درنظر گرفتن راهبرد بالا و با توجه به اینکه بازار جهانی تبادلات ارزی یک بازار بزرگ بوده و نمادهای پرشماری را دربرمی گیرد که کار رصد همه آنها را برای رهگیری تجاوز از محدوده های ATR دشوار می سازد، ما یک اندیکاتور ویژه تحت عنوان «داشبورد ATR» طراحی کرده ایم که همه زحمات  این کار را برای شما انجام می دهد و با دقت برای شما مشخص می کند که کدام نمادها و تا چند پیپ از حد بالا (سبز) یا پایین (قرمز) محدوده مبتنی بر ATR خود عبور کرده اند و آماده توقف یا برگشت هستند. شما می توانید تنظیمات پیش فرض را تغییر بدهید و تعیین کنید که کدام سطح ATR از دید شما محدوده بیش خرید یا بیش فروش به شمار می رود. با در اختیار داشتن «داشبورد ATR» شما اطلاعات بسیار ذیقیمتی در خصوص موارد تجاوز از محدوده «پتانسیل گسترش» روندها در تایم ماهانه (در ستون H4)، هفتگی (در ستون H1) و روزانه (در تایم M15) برای همه جفت ارزها، طلا، نقره و نفت و تنها با بررسی یک جدول ساده در اختیار خواهیدداشت.

توصیه می شود که برای مبحث دوگانه «تحلیل-تریگرگیری» از تنظیمات پیش فرض اندیکاتور استفاده کنید؛ یعنی مثلاً وقتی که قیمت از حد بالایی ATR تایم ماهانه عبور کرد، در تایم H4 به دنبال تریگر فروش باشید و یا وقتی که حد پایینی ATR روزانه مورد عبور قرار گرفت، در تایم M15 به دنبال پوزیشن های خرید باشید.

ما این اندیکاتور ویژه را برای مخاطبین مان – چه پیروان رویکرد تعقیب مومنتوم و چه باورمندان به مکتب برگشت به میانگین – ارائه می دهیم و امیدواریم که شما آن را تا جای ممکن کاربردی و موثر بیابید.TMA Dashboard Indicator - اندیکاتور داشبورد TMA

یکی از شگردهای محبوب پیروان مکتب «برگشت به میانگین» - Mean Reversion – استفاده از «باندهای قیمتی» می باشد. با استفاده از این باندها، معامله گران برگشتی می توانند محدوده های اشباع خرید و فروش را برای گرفتن پوزیشن های معکوس مومنتوم فعلی حاکم بر بازار بیابند. نمونه های فراوانی از باندهای قیمتی وجود دارند که محبوب ترین و شناخته شده ترین آنها «باندهای بولینجر» می باشد. اما یکی دیگر از باندهای قیمتی که به باور ما از دقت و کیفیت به مراتب بالاتری نسبت به باندهای بولینجر برخوردار است، باندهای TMA  می باشد که نوع خاصی از میانگین های متحرک – یعنی Triangular Moving Average – - در فرمول محاسباتی خود لحاظ می کند. این باندها سیگنالهای کمتری نسبت به باندهای بولینجر صادر می کنند، اما دقت و کیفیت سیگنالهایشان به مراتب بالاتر است.

کیفیت مناسب این باندها در کمک به معامله گران در راستای تشخیص محدوده های اشباع خرید و فروش باعث شد تا ما در دوره «استراتژی های مبتنی بر قدرت ارزها» یکی از 2 استراتژی برگزیده را – یعنی CSDT – بر اساس رفتار قیمت در کنار این باندها استوار سازیم.

در راستای تسهیل استفاده از این باندها در تشخیص اینکه کدام نمادها در کدام تایم فریم ها به محدوده های اشباع خرید و فروش رسیده اند، ما اندیکاتور TMA Dashboard را طراحی کرده ایم. با این اندیکاتور – که کارکردی مشابه ATR Dashboard از دید منطق استفاده دارد – معامله گر برگشتی می تواند با یک نگاه دریابد که در کدام نماد بایستی به دنبال شکار یک موقعیت مناسب باشد؛ به این صورت که به دنبال موقعیت های خرید در نمادهایی باشد که با رنگ سبز نمایش داده می شوند و بر عکس، به دنبال موقعیت های فروش در نمادهایی باشد که با رنگ قرمز در جدول اندیکاتور مشخص شده اند. پس از گشودن نمودار مربوط به نمادهای مستعد، معامله گر برگشتی می تواند باندهای TMA را با دیگر شگردهای رایج مانند واگرایی ها، پیوت ها و یا سطوح قیمتی مشخص شده در DTT ترکیب کند و یک ستآپ معاملاتی با احتمال موفقیت بالا برای خود تدارک ببیند.

امیدواریم استفاده از این ابزار مورد توجه معامله گران برگشتی مخاطب ما قرار بگیرد.