تقویت زمینه بنیادی تقویت دلار استرالیا

RBA , دلار استرالیا , جنگ تجاری

روز گذشته – سه شنبه 13 آگوست 2019 – دلار استرالیا رشد مناسبی در برابر دیگر ارزها و به ویژه دلار آمریکا و ین ژاپن داشت. علت اصلی این مسئله، اعلام تعویق اعمال تعرفه های 10 درصدی روی واردات 300 میلیارد دلار کالا از مبداء چین بود که قرار شد به جای 1 سپتامبر از 15 دسامبر آغاز بشود و در ضمن بخشی از کالاها نیز به صورت کلی از لیست تعرفه ها خارج شده اند. با توجه به اینکه چین بزرگترین شریک تجاری استرالیا به شمار می رود، این خبر تاثیر مثبتی روی چشم انداز اقتصادی استرالیا دارد و لذا AUD با افزایش تقاضا روبرو شد.

به جز این مسئله، نشانگرهای پیشتاز اقتصادی حکایت از بهبود شرایط برای اقتصاد استرالیا می کنند که به ویژه در بازار کار این کشور به صورت کاهش نرخ بیکاری و در افزایش مازاد تجاری استرالیا به دلیل رشد قیمت اقلام صادراتی این کشور مشهود است.

امروز نیز گزارش شاخص دستمزدها در استرالیا نشان می داد که در مقیاس فصلی 0.6% و در مقیاس سالانه 2.3% دستمزدها در استرالیا رشد کرده اند که خبر امیدوار کننده ای برای RBA محسوب می شود.

انتظار می رود در صورتی که در مدت زمان حدوداً 4 ماهه ای که تا نیمه دسامبر زمان باقی مانده است، در صورت توافق آمریکا و چین و تخفیف تنش های تجاری میان 2 ابرقدرت برتر اقتصاد جهان یک زمینه زیربنایی بسیار نیرومند برای رشد شدید تقاضا برای دلار استرالیا – به ویژه در برابر ارزهای کم بازده مانند ین ژاپن – فراهم بشود.

مطالب مشابه

مشاهده همه