تحلیل گزارش CRA - COT

2018/02/25 | 1396/12/06
Gold , تحلیل گزارش CRA - COT , جریان پول , دلار کانادا , سفته بازار

هفته منتهی به سه شنبه 20 فوریه 2018

 

تحليل عمومی

در هفته منتهی به سه شنبه 20 فوریه، سفته بازان بزرگ تحت تاثیر هیجانات ریسک گریزانه اخیر وارد خرید سنگین دارایی های امن مانند ین و طلا شدند و در سوی مقابل از نفت و یورو و دلار کانادا خروج داشتند. به باور ما این رفتار هیجانی سفته بازان بزرگ به همراه رشد بازارهای سهام در اواخر هفته گذشته می تواند مقدمه تحقق آغاز یک موج اصلاحی صعودی در کراسهای مقابل ین باشد که احتمالاً موج 2 یا B خواهدبود. خروج سنگین سفته بازان بزرگ از خریدهایشان برای CAD نیز می تواند مقدمه یک رشد مناسب تقاضا برای دلار کانادا باشد خصوصاً که تحلیل های شمعی هفتگی ما نیز موید این موضوع می باشد.  

بيشترين افزايش ها و كاهش ها

بر حسب درصد و در مقایسه با هفته قبل، بیشترین افزایش پوزیشن های خرید مربوط به ین با 7.9% و بیشترین افزایش پوزیشن های فروش نیز مربوط به دلار نیوزیلند با 7.8%  می باشد. بر جسب درصد و در مقایسه با هفته قبل، بیشترین کاهش پوزیشن های خرید مربوط  به دلار کانادا با 21% و بیشترین کاهش پوزیشن های فروش نیز مربوط به طلا با 13.1%  می باشد. از نظر ارزش دلاری، بیشترین افزایش در پوزیشن خالص سفته بازان روی طلا با 2.035 میلیارد دلار مشاهده شده و بیشترین کاهش نیز در پوزیشن خالص سفته بازان روی نفت با 1.409 میلیارد دلار رصد شده است.  

جداول تحلیلی:

جدول شماره 1: درصد تغییرات خرید و فروش سفته بازان نسبت به هفته گذشته

در این جدول، در ردیف مربوط به هر ارز یا کالا عملیات هفته گذشته سفته ­بازان بزرگ در زمینه قراردادهای خرید و فروش به صورت تغییرات بر حسب درصد نسبت به هفته گذشته به تصویر کشیده شده است. در ستون B/S نیز نسبت قراردادهای خرید باز به قراردادهای فروش باز آورده شده که می­تواند نمایی از نظر عمومی و کلی سفته ­بازان بزرگ نسبت به ارز یا کالای مربوطه را نمایان سازد.  

جدول شماره 2: ارزش دلاری پوزیشن خالص سفته بازان و درصد تغییرات آن نسبت به هفته گذشته

در این جدول، ارزش خالص پوزیشن سفته بازان روی بازارهای مختلف بر حسب دلار و بر مبنای ارزش قراردادها و سپس تغییرات این ارزش خالص در طول هفته گذشته به تصویر کشیده شده است. این جدول نیز به نوبه خود در تشخیص جهت جریان پول سفته بازانه بسیار موثر و کارآ می باشد.

جدول سیگنال COT

این جدول به صورت مکانیکی و بر اساس پارامترهای آماری مبتنی بر حركات بازيگران تجاری تهیه شده و صرفاً بایستی در چهارچوب تحلیلی ارائه شده مورد بررسی و توجه قرار بگیرد. (دوشنبه بارگذاری می شود.)  

مطالب مشابه

مشاهده همه
تحلیل گزارش CRA – COT

هفته منتهی به سه‌شنبه 5 اکتبر 2021

تحلیل گزارش CRA – COT

هفته منتهی به سه‌شنبه 28 سپتامبر 2021

تحلیل گزارش CRA – COT

هفته منتهی به سه‌شنبه 21 سپتامبر 2021

تحلیل گزارش CRA – COT

هفته منتهی به سه شنبه 14 سپتامبر 2021