آموزش Dynamic Trader – قسمت 38

TRZ - Time Rhythm Zone

در نرم افزار داینامیک تریدر از منوی Reports وارد TRZ - Time Rhythm Zone شوید. این ابزار به تحلیل گر این امکان را می دهد که با سرعت زیاد محدوده مینیمم و ماکزیمم زمانی را برای یک نوسان مشخص کند. محاسبات زمانی در کتاب های "رکن سوم بازار" نوشته نیما آزادی و "داینامیک تریدینگ" رابرت ماینر توضیح داده شده است.

اجرای ابزار TRZ

  1. باید یک دیتا در دو وضعیت Primary و Reference لود کنیم که برای گزارش گرفتن TRZ هر دو لازم است. Reference به داینامیک تریدر می گوید که نوسانات Primary کدامیک در بازار خرسی هستند و کدام در بازار گاوی قرار دارند.
  2. TRZ فقط روی نوساناتی که در تصویر نمایش می دهد قابل محاسبه است. اطمینان حاصل کنید نوساناتی که می خواهید در تصویر نمایش داده باشد. به عنوان مثال اگر شما بخواهید 3 سال دیتا رو آنالیز کنید باید تمام سوئینگ های سه سال اخیر را در تصویر ببینید.
  3. به وضعیت Hot Pivot سوئیچ کنید و با نگهداشتن Shift + فلش های کیبورد نشانگر عمودی را جایی ببرید که TRZ از آن سطح باید محاسبه شود.
وقتی روی TRZ کلیک می کنید کادری همانند شکل زیر ظاهر می شود: Date of first pivot : اولین نوسان مرجع (Reference) است که در تصویر مشاهده می کنید. محاسبات با پیوت مقدماتی در شروع پیوت مرجع آغاز می شود. Project from : تاریخی است که نشانگر بر روی آن است معمولا شروع نوسان فعلی بازار است. High-Low discard : برای انداختن مینیمم و ماکزیمم از سوئینگ تنظیم می شود. که دیفالت خود نرم افزار 10% می باشد. Swings to use: در اینجا شما می توانید نوسانات را انتخاب کنید که فقط در بازار گاوی رخ داده، در بازار خرسی رخ داده و یا اینکه در هر بازاری سوئینگ را بگیرد. OK : فرم تنظیمات اولیه TRZ بسته می شود. Cancel : از رسم TRZ منصرف شدید. Details : جزئیات نوسانی که برای محاسبه TRZ در نظر گرفتید را به شما نشان می دهد.

مفهوم ساختار هندسی TRZ چیست؟

شکل زیر مفهوم ساختار هندسی نمایش داده شده TRZ را توضیح می دهد.
 

مطالب مشابه

مشاهده همه
بیت کوین چیست؟

بیت کوین از آغاز تا امروز

آموزش Dynamic Trader – قسمت 1

نرم افزار داینامیک تریدر یکی از بهترین نرم افزارهای تحلیل تکنیکال است که توسط مجموعه...

آموزش Dynamic Trader – قسمت 2

معرفی ابزارهای نرم افزار   PDL مخفف Previous Daily Levels می ب...

آموزش Dynamic Trader – قسمت 3

ابزار کیف کار در ورژن های پایین تر داینامیک تریدر ابزارهایی مثل خط روند، کان...